Site Dili - Site Language - لغة الموقع :

Mesai Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma: 10:00 - 17:00 arası

Cumartesi: 10:00 - 14:00 arası

Diş Beyazlatma

Koyu görünümlü dişlerden daha açık bir renk tonu elde edilmesi amacıyla yapılan uygulamalar diş beyazlatma(bleaching) olarak adlandırılır. Dişler faklı yöntemler kullanılarak beyazlatılabilir:

Ev tipi beyazlatma bunlardan biridir. Bu uygulamada hastanın dişlerin ölçüsü alınarak kişiye özel şeffaf kalıplar hazırlanılır hekiminizin önerdiği beyazlatma materyali bu kalıbın içerisine yerleştirilerek dişler üzerine tatbik edilir ve böylelikle dişlerin renklerinde açılmalar meydana gelir.

Bir diğer uygulama ise Office tipi beyazlatmadır. Yani hekimin muayene şartlarında bir beyazlatma materyalini dişler üzerine uygulayarak gerçekleştirdiği yöntemdir. Bu beyazlatmada kullanılan bazı materyaller özel bir ışık cihazıyla birlikte kullanılarak etkili olurken bazı materyaller ise ışık uygulaması gerektirmeden bu işlemi gerçekleştirmiş olur.

Bazı uygulamalarda ise her iki yöntemde birlikte kullanılması gerekebilir. Beyazlatma uygulaması çok hassas bir uygulama olup mutlaka hekim kontrolü altında yapılmalıdır. Dişlerinizin muayenesini müteakip hekiminiz hangi beyazlatma uygulamasının uygun olacağını tespit edecektir. Uygulamalar arasında tercih yapılırken dişler üzerindeki hastaların fark edemeyeceği çatlaklar, eski dolgular, dişler üzerindeki aşınmalar, diş etlerindeki çekilmeler, hassasiyet oluşması ve kontrolü gibi birçok etken göz onunda bulunması gereken durumlardır ve hekiminiz tüm bu durumları göz önünde bulundurarak sizin için en sağlıklı tedavi planlamasını gerçekleştirecektir.

Diş Beyazlatma Öncesi
Diş Beyazlatma Sonrası